Ekipa MUP TK-a svjetski prvak u malom nogometu

18.10.2010 11:23

Ministar unutrašnjih poslova prof. dr. Sead Omerbegović primio je danas malonogometnu ekipu MUP TK-a, koja je osvojila značajno prvo mjesto na 28. Svjetskom prvenstvu u malom nogometu za policijske službenike, održanom od 11. do 15. oktobra u holandskom gradu Eibergenu, u konkurenciji preko 40 zemalja, sa više od 2000 igrača, raspoređenih u oko 140 ekipa.

Malonogometna ekipa MUP TK-a (u kategoriji igrača starijih od 35 godina) se nakon pobjede nad višestrukim prvacima iz Rusije u četvrt finalu, te ekipe iz Ukrajine u polufinalu, plasirala u finale, gdje je rezultatom 2:1 pobijedila ekipu iz Banja Luke (RS), i time osvojila naslov svjetskog prvaka.

Takođe, za reprezentaciju MUP TK-a danas je upriličen i prijem kod Premijera Tuzlanskog kantona Enesa Mujića, koji je, između ostalog, bio prilika da predstavnici MUP TK-a iskažu zahvalnost Vladi Tuzlanskog kantona na dosadašnjoj podršci.